Regały paletowe

ToMiService – sprzedaż regałów paletowych

Regały paletowe to najpopularniejsze rozwiązanie w kwestii systemów magazynowania. Wynika to z faktu, że pozwalają one optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię składowania. Ich zastosowanie przekłada się bezpośrednio na zwiększenie efektywności oraz organizacji prac magazynowych oraz pozytywnie wpływa na poprawę jej standardu bezpieczeństwa – nie tylko w kontekście pracowników, ale także ryzyka uszkodzenia składowanych produktów.

W asortymencie ToMiService znajdują się regały o różnorodnej funkcjonalności, takie jak paletowe, półkowe oraz wysokoskładowe, nadające się do zastosowania w magazynach o zróżnicowanej pojemności. Oferujemy regały zaprojektowane do składowania ładunku o różnych masach oraz rozmiarach, metodą rzędową lub blokową, w zależności od Państwa indywidualnych oczekiwań, względem systemu.

Regał paletowy – budowa oraz zastosowanie

Regały magazynowe paletowe posiadają modułową konstrukcję, opartą o system stalowych belek, podpórek oraz ram.

Belki wykorzystywane są do magazynowania europalet lub towarów rozłożonych na wcześniej zamontowanych półkach z płyty wiórowej, paneli siatkowych lub krat pomostowych. Rodzaj materiału użytego do wyprodukowania tego typu podpory w głównej mierze zależy od rodzaju jednostki ładunkowej, jaką mają utrzymywać. Przykładowo półka z płyty doskonale sprawdzi się do przechowywania produktów spożywczych w sklepach wielkopowierzchniowych, podczas gdy podpora kratowa pozwoli na składowanie towarów o znacznej masie, takich jak np. komponenty metalowe, czy surowce i części budowlane.

Rama regału paletowego stanowi wspornik utrzymujący belki oraz całość wyłożonych na nie produktów. Słupy, na których wspiera się obelkowanie, wykonywane są z blachy stalowej o grubości od 2 do 2,5 mm. Dla zwiększenia stabilności konstrukcji u ich podstawy montowane są tak zwane stopy regału – umożliwiają one przymocowanie ramy do podłoża z użyciem dwóch kotew mechanicznych lub chemicznych na pojedynczą stopę. Kolejne segmenty ustawiane są w pojedyncze lub podwójne rzędy regałów mocowanych ze sobą za pomocą konektorów. Tworzące się w ten sposób korytarze magazynowe zapewniają swobodny dostęp do składowanych towarów oraz 40-procentowy współczynnik wykorzystania przestrzeni magazynowej.

W przypadku zainteresowania ofertą firmy ToMiService prosimy o kontakt za pośrednictwem jednego z numerów telefonu wyświetlających się w górnej stopce strony lub poprzez wiadomość skierowaną na niniejszy adres e-mail: tomiserwis@wp.pl.

Sprawdź też: serwisy regałów

Regały paletowe
Zdjęcie regałów paletowych
Zbliżenie na regał paletowy